ترکیهسفر

سفر 40 میلیون گردشگر به ترکیه در سال 2018

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد طبق پیش بینی ها شمار گردشگران در سال 2018 به 40 میلیون و میزان درآمد کشور در این زمینه نیز به 32 میلیارد دلار خواهد رسید.

نعمان کورتولموش، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه طی اظهاراتی در دومین نشست سرمایه گذاری و گردشگری کشورهای خاورمیانه و آفریقای جنوبی «منا» در شهر اردوی ترکیه گفت:

پیشتر آمارها نشان می داد که در سال 2018 حدود 38 میلیون گردشگر از ترکیه دیدن خواهند کرد، اما مطابق برآوردهای اخیر این رقم به بالای 40 میلیون خواهد رسید. همچنین میزان درآمد کشورمان در بخش گردشگری ترکیه  نیز به بیش 32 میلیارد خواهد رسید.

وی ادامه داد: بخش گردشگری ترکیه یکی از کلیدی ترین عرصه های کاری ترکیه به شمار می رود. مهمترین مشکل اقتصادی ترکیه نیز کسری تراز تجاری است. ترکیه به رغم این مشکلات پیشرفت های چمشگیری در زمینه های مختلف کسب کرده و اکنون هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است.

کورتولموش تصریح کرد:

ترکیه به یاری خدواند از ظرفیت‌های مناسب برای قرار گرفتن در بین 10 اقتصاد برتر جهان برخوردار است. سال گذشته با رشد 7.4 اقتصادی در بین کشورهای جهان در جایگاه نخست قرار گرفت. همچنین یکی از پیشرویان گروه کشورهای 20 نیز به شمار می رود.


بوم نقاشی
منبع
اردو/ حیاتی آکچای/ خبرگزاری آناتولی
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت ترکیش یار زمینه بررسی و ارتباط مستقیم شما را با شرکت ها و خدمات دهنده های مختلف در کشور ترکیه فراهم میکند که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشید

نوشته های مشابه

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
تجارت ترکیه با ایران با ارز ملی برای تجار بسیار مفید خواهد بودمهاجرت به ترکیه و انواع اقامت Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
trackback

[…] خود برگردند. اما اگر قصد مهاجرت داشته باشیم،‌ و ترکیه به عنوان یکی از گزینه‌های انتخابی […]

trackback

[…] ایران، تجارت با ترکیه بجز استفاده از لیر چاره دیگری به چشم نمی‌خورد و در […]

بستن
بستن