ترکیهکسب و کار

مشارکت نیروی کار زنان در ترکیه از 12 درصد به 34 درصد افزایش یافته است.

نقش زنان در ترکیه و مشارکت آنها در اقتصاد ترکیه افزایش یافته است

بنعلی یلدریم، رئیس مجلس ملت کبیر ترکیه که به منظور شرکت در اجلاس جی 20 در بوینس آیرس پایتخت آرژانتین به سر می برد در نشست “توسعه کار برای زنان” حضور یافت.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست که تمام سخنرانان آن بانوان هستند گفت: نقش زنان در جامعه باید قدرتمندتر شود. نرخ مشارکت نیروی کار زنان در ترکیه از 12 درصد به 34 درصد افزایش یافته است.

یلدریم با تاکید بر اینکه ترکیه در سال 1933 نقش و مشارکت زنان در نیروی کار را به رسمیت شناخت، اظهار داشت: “می دانیم که زنان و مردان در جوامع مختلف از حقوق یکسان برخوردار نیستند. طی 10 سال اخیر در ترکیه شرایط شغلی زیادی برای بانوان فراهم کردیم و نرخ مشارکت نیروی کار زنان را از 12 درصد به 34 درصد افزایش دادیم. هدف ما افزایش این میزان به 43 درصد تا 5 سال آینده است. میزان فعالیت زنان در دانشگاه‌ها بیشتر از مردان است. تعداد قضات زن نیز در حد مردان است. برای دستیابی به این نتیجه ما باید فرصت هایی را برای تضمین رقابت برابر فراهم کنیم. برای دستیابی به این هدف باید با هم تلاش کنیم.”


به این خبر بر اساس مفید بودن امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)
منبع
خبرگزاری آناتولی
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت ترکیش یار زمینه بررسی و ارتباط مستقیم شما را با شرکت ها و خدمات دهنده های مختلف در کشور ترکیه فراهم میکند که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن