اولین سفر من به استانبول

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  کارشناس ترکیش یار در 7 ماه، 3 هفته پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده

قبل از سفر به استانبول همش تو سایت ها و دوستان و آشنایان که تحقیق میکردم ، خیلی توصیه ها و هشدارها و باید و نباید ها رو میدیدم و میشنیدم
    شاید بعضی توصیه ها زیادی سختگیرانه بود ، بعضی توصیه ها هم زیادی شرایط رو عادی جلوه میداد
    ولی بعد از سفر به استانبول چیزهای جالبی دستگیرم شد که مهم ترینش این بود که نگاه همه با هم یکسان نیست و نمیشه از روی خاطرات و تجربه های دیگران نظر قطعی صادر کرد
    مطلب جالب دیگه این بود که وقتی میگیم استانبول ! از یک مکان مشخص و کوچک صحبت نمیکنیم ، استانبول شهر بزرگی با مکان های مختلف تفریحی و توریستی و همینطور بازارهای متفاوت و قسمتهای مختلف زندگی با انواع آدمها با تفکرات و فرهنگ های مختلف هست

یادمه قبل از سفر یکی از دوستام میگفت تحت هیچ شرایطی شب دیرتر از ساعت 9 شب بیرون نباشی ، پر از خلافکار و دزد و … که به خارجی ها رحم نمیکنن و واقعا خطرناکه
    در صورتی که من بعد از سفرم به استانبول به همراه خانواده در خیابان استقلال و میدان تکسیم گاهی تا ساعت 2 صبح چرخ میزدیم و در کنار بقیه مردم از شب بیداری و دورهم بودن لذت میبردیم

در واقع شاید دوستم تجربه اجاره اتاق یا هتل در محله های دیگه ای از استانبول رو داشته و شرایطی که اون تاریخ و اون زمان توش بوده ، این اتفاقات رو دیده یا تجربه کرده

برای خود ما هم شاید پیش اومده باشه که مثلا در قسمتی از شهر تهران مهمانی رفته باشیم و هنگام خروج با سرقت ماشینمون یا اشیای داخل ماشین مواجه بشیم و بصورت طبیعی به هر کس که میخواد به اون محله بره سفارش کنیم که مراقب باشه
    در صورتی که قطعا نمیشه این مسئله رو به کسی که از شهرستان قصد عزیمت به تهران داره تعمیم بدیم یا حتی به اون محله

در هر صورت من از سفرم به استانبول هیچ گونه مورد خلافکاری ، دزدی یا حتی رفتار بد با ایرانی ها ندیدم و برعکس بخاطر حضور زیاد توریست های خارجی در استانبول رفتارشون کاملا حرفه ای و مودبانه بود و واقعا یکی از بهترین مردمان رو در سفرم ملاقات کردم

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

بوم نقاشی
بستن
بستن